Jak často čistit semišový kabát
 • Po každém nošení nebo alespoň jednou týdně použijte na povrch jemný štětinový semišový kartáč, abyste odstranili uvolněný prach a špínu. Pravidelné kartáčování pomůže oddálit potřebu profesionálního čištění. Pokud vás chytí déšť, nechte vlhký semiš pomalu schnout mimo přímé teplo nebo sluneční světlo. Potom můžete použít semišový kartáč ke zvednutí všech oblastí, kde byla látka rozdrcena.
  
 • Semišový kabát by měl být odborně vyčištěn, pokud z něj vychází zápach z potu nebo má výrazné skvrny. Před uskladněním na konci sezóny by měl být kabát vždy vyčištěn.

Jak čistit mastné skvrny od semišových kabátů

 • Čím déle mastné kapky zůstanou na semišu, tím hlouběji proniknou. Pokud trochu mastného jídla spadne na semišový kabát, osušte ho papírovým ručníkem nebo ubrouskem. Nepřidávejte vodu a neotírejte, aby nedošlo k poškození látky.
 • Absorbujte olej
  Posypte skvrnu dětským pudrem nebo kukuřičným škrobem, aby se olej vstřebal. Prášek by měl začít vypadat mastně asi po hodině. Pokud k tomu dojde, odstraňte prášek měkkým štětcem. Je v pořádku nechat prášek na skvrně déle než hodinu.

  Pokud je olejová skvrna pryč, zajistěte kabát celkově dobrým semišovým kartáčem. Pokud skvrna přetrvává, opakujte nanášení prášku tolikrát, kolikrát je potřeba, dokud se již neabsorbuje žádný olej.


  Jak čistit skvrny od potravin a bláta na semišových materálech

  Použijte lehký dotek s mokrými skvrnami. Když se na semišový kabát dostane jídlo nebo mokré bahno, nikdy nečistěte skvrnu. Třením se skvrna vtlačí hlouběji do kůže. Tupým nožem nebo hranou kreditní karty zvedněte co nejvíce mokré pevné látky, jak je tomožné. Po zaschnutí skvrn zůstanou stopy, které budou ošetřeny. Pokud je skvrna způsobena tekutinou, odstraňte co nejvíce vlhkosti papírovým ručníkem nebo čistým bílým hadříkem. Položte látku přímo na skvrnu a jemným tlakem odvádějte vlhkost ze semiše do látky. Otáčejte hadříkem na čisté a suché místo a pokračujte v blotování. Nechte oblast přirozeně vyschnout mimo příméteplo.

   

  Ošetřete zaschlou skvrnu. Jakmile oblast zaschne, je snazší ji ošetřit. Začněte s nejšetrnějším zacházením. Po každém ošetření povrch kartáčujte semišovým kartáčem, abyste tkaninu obnovili a vyhladili. Jemně otřete oblast bílým hadříkem z mikrovlákna, abyste zvedli co nejvíce zaschlé hmoty.K odstranění skvrny použijte gumu na tužky nebo gumu na umělecké gumy.V krajním případě jemně potřete obarvenou oblast pilníkem na nehty ze smirkových desek, abyste odstranili zaschlou hmotu.


  Tipy, jak udržet váš semišový kabát déle čistý

  Noste šátek kolem vnitřního límce kabátu, abyste zabránili přenosu tělových olejů na límec.I když existují spreje určené k přidání ke skvrně a vodoodpudivosti semiše, vždy je nejprve otestujte na skryté vnitřní ploše, protože mohou změnit strukturu a barvu semiše.Nikdy nedovolte, aby semiš zůstal příliš dlouho mokrý. Kabát pověste a nechte pomalu uschnout na vzduchu.Co nejdříve si vezměte obarvenou semišovou srst k profesionálnímu čističi. Čím déle zůstane skvrna na semišu, tím obtížnější bude její odstranění.

  Váš Adenel